OMRVINKY
OMRVINKY
OMRVINKY
OMRVINKY

OMRVINKY
Bardejovské zásahy

Omrvinky sú viacero menších zásahov roztrúsených v centre Bardejova.
TEMNÝ PRECHOD
Upravenie prechodu z ulice Dlhý rad (vedľa bývalého CVČ) do vnútrobloku tak, aby sa ním ľudia v noci nebáli prechádzať a aby neslúžil ako WC. Stačilo by poriadne osvetlenie, vyrovnanie podlahy a trocha farby.
CHODNÍK PRED OC CENTRUM
Doplnenie chodníka a nástupnej plochy OC tak, aby človek smerujúci na stanicu nemusel kľučkovať pomedzi nervóznych vodičov.
SEVEROVÝCHODNÝ BARBAKÁN
by ustál viacero zásahov. Polorozpadnuté schody pri jeho nástupe by potrebovali zrenovovať a nahradiť pruhované bielo červené zábradlie reprezentatívnejším. Taktiež je potrebná rampa pre vozíčkarov, cyklistov a kočiare, pretože tá súčasná má schody!
Povrch barbakánu, ktorým do mesta denne prichádzajú stovky ľudí, je neudržiavaný, ťažko sa po ňom chodí a tvorí ho 5 rozličných materiálov. Potreba zjednotenia.
Samotná priekopa by mohla byť využívaná oveľa viac, než len na plánované chodníky (cyklotrasy, skejt rampy, detské ihriská, lezecké steny, exteriérové galérie…).
Poslednou vecou je pohľad, ktorý sa naskytne návštevníkovi po výstupe z barbakánu: v súčasnosti tam vidí vyprahnutý prašný roh doplnený kontajnerom. To by mohla nahradiť zeleň s lavičkami a kontajnerový systém ukrytý pod zemou.

OMRVINKY

  • Categories →
  • ARCHITEKTÚRA
 
 
Back to top